首页 / 线性稳压器 / S-1333B28-M5T1U3
minImg
S-1333B28-M5T1U3
ABLIC Inc.
型号:
S-1333B28-M5T1U3
描述:
IC REG LINEAR 2.8V 300MA SOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5.5V
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.31V @ 100mA