首页 / 线性稳压器 / S-1333D31-M5T1U3
minImg
S-1333D31-M5T1U3
ABLIC Inc.
型号:
S-1333D31-M5T1U3
封装:
SOT-23-5
描述:
IC REG LINEAR 3.1V 300MA SOT23-5
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 65dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 300mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 38 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) 5.5V
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Series S-1333
Control Features Enable
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Overcurrent, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.1V
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 100mA