首页 / 线性稳压器 / S-1335C21-A4T2U3
minImg
S-1335C21-A4T2U3
ABLIC Inc.
型号:
S-1335C21-A4T2U3
封装:
HSNT-4-B
描述:
IC REG LINEAR 2.1V 150MA HSNT4-B
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 80dB ~ 70dB (1kHz ~ 10KHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 54 µA
Product Status Active
Supplier Device Package HSNT-4-B
Series S-1335
Control Features Enable
Package / Case 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Protection Features Overcurrent, Soft-Start
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.1V
Voltage Dropout (Max) 0.127V @ 100mA