首页 / 线性稳压器 / S-13A1D23-E6T1U3
minImg
S-13A1D23-E6T1U3
ABLIC Inc.
型号:
S-13A1D23-E6T1U3
封装:
6-HSOP
描述:
IC REG LINEAR 2.3V 1A 6HSOP
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 65dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 1A
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 90 µA
Product Status Active
Supplier Device Package 6-HSOP
Series S-13A1
Control Features Enable
Package / Case 6-SOIC Variation (0.154", 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Protection Features Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.3V
Voltage Dropout (Max) 0.15V @ 300mA