首页 / 线性稳压器 / S-13R1C25-I4T1U3
minImg
S-13R1C25-I4T1U3
ABLIC Inc.
型号:
S-13R1C25-I4T1U3
封装:
SNT-4A
描述:
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SNT4A
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Product Status Active
Supplier Device Package SNT-4A
Series S-13R1
Control Features Enable
Package / Case 4-SMD, Flat Leads
Protection Features Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.28V @ 100mA