首页 / 线性稳压器 / S-13R1H38-N4T1U3
minImg
S-13R1H38-N4T1U3
ABLIC Inc.
型号:
S-13R1H38-N4T1U3
封装:
SC-82AB
描述:
IC REG LINEAR 3.8V 150MA SC82AB
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
PSRR 70dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 150mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SC-82AB
Series S-13R1
Control Features Enable
Package / Case SC-82A, SOT-343
Protection Features Overcurrent, Reverse Current, Thermal Shutdown
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.8V
Voltage Dropout (Max) 0.23V @ 100mA