首页 / 线性稳压器 / S-817B31AUA-CWUT2G
minImg
S-817B31AUA-CWUT2G
ABLIC Inc.
型号:
S-817B31AUA-CWUT2G
品牌:
ABLIC Inc.
封装:
SOT-89-3
描述:
IC REG LINEAR 3.1V 50MA SOT89-3
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 2.5 µA
Output Type Fixed
PSRR -
Voltage - Input (Max) 10V
Number of Regulators 1
Current - Output 50mA
Output Configuration Positive
Voltage - Output (Max) -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Not For New Designs
Supplier Device Package SOT-89-3
Series S-817
Control Features -
Package / Case TO-243AA
Protection Features -
Mfr ABLIC Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.1V
Voltage Dropout (Max) 0.41V @ 10mA