S0402-6N8J3C
API Delevan Inc.
型号:
S0402-6N8J3C
描述:
FIXED IND 6.8NH 600MA 100MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 19 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.030" (0.76mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Series S0402
Inductance 6.8 nH
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 4.8GHz