S1008-391F
API Delevan Inc.
型号:
S1008-391F
描述:
FIXED IND 390NH 840MA 160MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 840 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Series S1008
Inductance 390 nH
Type -
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 278MHz