S1008-472F
API Delevan Inc.
型号:
S1008-472F
描述:
FIXED IND 4.7UH 305MA 1.2OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.095" (2.41mm)
Tolerance ±1%
Current Rating (Amps) 305 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Series S1008
Inductance 4.7 µH
Type -
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 42MHz