首页 / 陶瓷电容器 / S100M39SL0U83L0R
minImg
S100M39SL0U83L0R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
S100M39SL0U83L0R
描述:
CAP CER 10PF 6KV SL RADIAL
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Temperature Coefficient SL
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series S
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10 pF