S10B-PH-SM4-TB
JST Sales America Inc.
型号:
S10B-PH-SM4-TB
描述:
CONN HEADER SMD R/A 10POS 2MM
库存 : 727
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Insulation Height 0.217" (5.51mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 100V
Current Rating (Amps) 2A
Contact Finish Thickness - Mating -
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Connector Type Header
Mfr JST Sales America Inc.
Contact Material Copper Alloy
Style Board to Cable/Wire
Features Solder Retention
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating 0.130" (3.30mm)
Contact Finish - Mating Tin
Operating Temperature -25°C ~ 85°C