S11K0C-P02MPH0-2000
ODU
型号:
S11K0C-P02MPH0-2000
品牌:
ODU
描述:
CONN PLUG MALE 2P GOLD SLDR CUP
用户指南
Cable Opening 0.059" ~ 0.079" (1.50mm ~ 2.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating -
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 12A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 1
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ODU
Contact Material Brass
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C