S1210R-822G
API Delevan Inc.
型号:
S1210R-822G
封装:
1210 (3225 Metric)
描述:
FIXED IND 8.2UH 308MA 1.7OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.101" (2.57mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 308 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.66mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210 (3225 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.7Ohm Max
Series S1210R
Inductance 8.2 µH
Type -
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 32MHz