S12K0C-P03PSN0-7000
ODU
型号:
S12K0C-P03PSN0-7000
品牌:
ODU
描述:
ODU MINI-SNAP PLUG, STY 1, SZ 2,
用户指南
Cable Opening 0.256" ~ 0.276" (6.50mm ~ 7.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 650V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 21A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 2
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ODU
Contact Material Brass
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C