S13F1C-P02LVT0-8000
ODU
型号:
S13F1C-P02LVT0-8000
品牌:
ODU
描述:
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ 3,SER F,2P
用户指南
Cable Opening 0.295" ~ 0.315" (7.50mm ~ 8.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 600V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 32A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 3
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ODU
Contact Material Brass
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C