首页 / 陶瓷电容器 / S153M59Z5UN63L0R
minImg
S153M59Z5UN63L0R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
S153M59Z5UN63L0R
描述:
CAP CER 0.015UF 1KV Z5U RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.780" (19.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient Z5U
Size / Dimension 0.591" Dia (15.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series S
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.015 µF