S1812-101G
API Delevan Inc.
型号:
S1812-101G
封装:
1812 (4532 Metric)
描述:
FIXED IND 100NH 1.49A 90MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 50 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1.49 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 90mOhm Max
Series S1812
Inductance 100 nH
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 460MHz