S1812-182H
API Delevan Inc.
型号:
S1812-182H
描述:
FIXED IND 1.8UH 681MA 430MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 40 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±3%
Current Rating (Amps) 681 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 430mOhm Max
Series S1812
Inductance 1.8 µH
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz