S1812R-273J
API Delevan Inc.
型号:
S1812R-273J
描述:
FIXED IND 27UH 267MA 2.8 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 267 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.8Ohm Max
Series S1812R
Inductance 27 µH
Type -
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 13MHz