S1AF1C-P12MFG0-5500
ODU
型号:
S1AF1C-P12MFG0-5500
品牌:
ODU
描述:
ODU MINI-SNAP PLUG,SZ1.5,SRF,12P
用户指南
Cable Opening 0.197" ~ 0.217" (5.00mm ~ 5.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating 300V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 1.5
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ODU
Contact Material Brass
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C