SMC Diode Solutions
型号:
S1BB
封装:
SMB (DO-214AA)
批次:
-
描述:
DIODE GEN PURP 100V 1A SMB
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3135
$0.3135
10
$0.21375
$2.1375
100
$0.10431
$10.431
500
$0.086982
$43.491
1000
$0.06043
$60.43
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 2.5 µs |
| Capacitance @ Vr, F | 15pF @ 4V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | SMB (DO-214AA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 5 µA @ 100 V |
| Series | - |
| Package / Case | DO-214AA, SMB |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.1 V @ 1 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 1A |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Base Product Number | S1B |