首页 / SCR / S2004VS1
minImg
S2004VS1
Littelfuse Inc.
型号:
S2004VS1
封装:
TO-251 (V-Pak/I-Pak)
描述:
SCR 200V 4A TO251
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Current - Off State (Max) 2 µA
SCR Type Sensitive Gate
Current - Hold (Ih) (Max) 4 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 µA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800 mV
Current - On State (It (AV)) (Max) 2.5 A
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package TO-251 (V-Pak/I-Pak)
Voltage - Off State 200 V
Series -
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
Mfr Littelfuse Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 25A, 30A