S22P015S05
Tamura
型号:
S22P015S05
品牌:
Tamura
描述:
SENSOR CURRENT HALL 15A AC/DC
用户指南
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -10°C ~ 85°C
Response Time 1µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 12.5mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Sensing 15A
Series -
Accuracy -
Sensitivity -
Package / Case Module
Number of Channels 1
Sensor Type Hall Effect, Closed Loop
Voltage - Supply 5V
Linearity ±0.2%
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz