SMC Diode Solutions
型号:
S3D10065L
封装:
5-DFN (8x8)
批次:
-
描述:
DIODE SIL CARBIDE 650V 31A 5DFN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.9165
$2.9165
10
$2.451
$24.51
100
$1.98284
$198.284
500
$1.762554
$881.277
1000
$1.509198
$1509.198
请发送询价,我们将立即回复。

| Speed | No Recovery Time > 500mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 0 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 787pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 5-DFN (8x8) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 40 µA @ 650 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-VSFN Exposed Pad |
| Technology | SiC (Silicon Carbide) Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1.7 V @ 10 A |
| Mfr | SMC Diode Solutions |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 650 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 31A |
| Operating Temperature - Junction | -55°C ~ 175°C |
| Base Product Number | S3D10065 |