首页 / SCR / S4010FS31
minImg
S4010FS31
Littelfuse Inc.
型号:
S4010FS31
封装:
TO-202
描述:
SCR 400V 10A TO202
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Current - Off State (Max) 5 µA
SCR Type Sensitive Gate
Current - Hold (Ih) (Max) 8 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 500 µA
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 800 mV
Current - On State (It (AV)) (Max) 6.4 A
Voltage - On State (Vtm) (Max) 1.6 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-202
Voltage - Off State 400 V
Series -
Package / Case TO-202 Long Tab
Mfr Littelfuse Inc.
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 83A, 100A