S41F1C-P07MFG0-250S
ODU
型号:
S41F1C-P07MFG0-250S
品牌:
ODU
描述:
ODU MINI-SNAP STRAIGHT PLUG, SZ1
用户指南
Cable Opening 0.079" ~ 0.098" (2.00mm ~ 2.50mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome over Nickel
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP68 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 333V
Shell Size, MIL -
Current Rating (Amps) 7.5A
Contact Finish Thickness - Mating -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome over Nickel
Shell Size - Insert 1
Connector Type Plug, Male Pins
Mfr ODU
Contact Material Brass
Features Backshell, Strain Relief
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -40°C ~ 120°C