首页 / 陶瓷电容器 / S472Z43Y5VP63K5R
minImg
S472Z43Y5VP63K5R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
型号:
S472Z43Y5VP63K5R
描述:
CAP CER 4700PF 2KV Y5V RADIAL
用户指南
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Ratings -
Series S
Thickness (Max) -
Package / Case Radial, Disc
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 4700 pF