S501-250-R
Eaton - Electronics Division
型号:
S501-250-R
描述:
FUSE CERAMIC 250MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 0.027
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 4.4 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CSA, cULus, IMQ, SEMKO, VDE
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1.5kA
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series S501
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V