S506-160-R
Eaton - Electronics Division
型号:
S506-160-R
描述:
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -
Melting I²t 0.093
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 1.27 Ohms
Color -
Approval Agency BSI, CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR, VDE
Current Rating (Amps) 160 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Size / Dimension 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Mounting Type Requires Holder
Product Status Active
Series S506
Package / Case 5mm x 20mm
Voltage Rating - AC 250 V