C&K
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.1295
$9.1295
10
$8.71625
$87.1625
25
$7.92794
$198.1985
100
$6.848835
$684.8835
250
$6.226186
$1556.5465
500
$5.769616
$2884.808
1000
$5.354532
$5354.532
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -30°C ~ 65°C |
| Switch Travel | 4.57mm |
| Termination Style | Wire Leads |
| Actuator Type | Snap on Cap |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC) |
| Contact Finish | Silver |
| Circuit | DPDT |
| Actuator Length | 5.08mm |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Series | S |
| Switch Function | On-On |
| Contact Timing | Not Specified |
| Operating Force | - |
| Electrical Life | 10,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | C&K |
| Contact Material | Copper |
| Features | Red Actuator |
| Package | Bulk |
| Actuator Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Base Product Number | S802C31 |