S89R5ABD1-120
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
型号:
S89R5ABD1-120
描述:
RELAY IMPULSE SPDT 15A 120V
用户指南
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Switching Voltage 277VAC - Max
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Contact Rating (Current) 15 A
Coil Current 75 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 260 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating -
Relay Type Impulse
Coil Insulation Class B
Series S89R
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 120VAC
Contact Material -
Must Operate Voltage 102 VAC