SA10CAHA0G
Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SA10CAHA0G
封装:
DO-204AC (DO-15)
描述:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO204AC
用户指南
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 30A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series Automotive, AEC-Q101, SA
Type Zener
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V