SA52-11EWA
Kingbright
型号:
SA52-11EWA
品牌:
Kingbright
描述:
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL RED 10DIP
用户指南
Color Red
Current - Test 20mA
Size / Dimension 0.689" H x 0.488" W x 0.276" D (17.50mm x 12.40mm x 7.00mm)
Millicandela Rating 6.4mcd
Product Status Active
Power Dissipation (Max) 75mW
Series -
Common Pin Common Anode
Package / Case 10-DIP (0.600", 15.24mm)
Number of Characters 1
Display Type 7-Segment
Digit/Alpha Size 0.52" (13.21mm)
Mfr Kingbright
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V