SAC8.5-E3/54
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SAC8.5-E3/54
封装:
DO-204AC (DO-15)
描述:
TVS DIODE 8.5VWM 14VC DO204AC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 34A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 9.44V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 500W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-204AC (DO-15)
Series TransZorb®
Type Zener
Package / Case DO-204AC, DO-15, Axial
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 14V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 8.5V