首页 / 微控制器 / SAF-TC1115-L100EB BB
minImg
SAF-TC1115-L100EB BB
Infineon Technologies
型号:
SAF-TC1115-L100EB BB
封装:
P-LBGA-208-2
描述:
IC MCU 32BIT ROMLESS 208LBGA
用户指南
Core Processor TriCore™
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Speed 100MHz
Program Memory Type ROMless
RAM Size 144K x 8
Number of I/O 72
Peripherals DMA, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Oscillator Type External
Supplier Device Package P-LBGA-208-2
EEPROM Size -
Series TC11xx
Package / Case 208-LBGA
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr Infineon Technologies
Connectivity CANbus, EBI/EMI, FIFO, I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Program Memory Size -
Package Tray
Data Converters -
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 1.43V ~ 1.58V