Eaton - Bussmann Electrical Division
型号:
SB1-D
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE BLOCK CART 690V 250A DIN
购买数量:
递送:

付款:
请发送RFQ,我们将立即回复。

| Fuseholder Type | Block |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Current Rating (Amps) | 250 A |
| Contact Finish | Silver |
| Fuse Type | Cartridge |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Orientation | - |
| Product Status | Obsolete |
| Fuse Size | 5.315" L x 1.575" W x 2.56" H (135mm x 40mm x 65mm) |
| Series | NH |
| For Use With/Related Products | NH01, 1 |
| Voltage | 690V |
| Contact Material | Copper |
| Mfr | Eaton - Bussmann Electrical Division |
| Number of Circuits | 1 |
| Package | Bulk |