SBAS40LT3G
onsemi
型号:
SBAS40LT3G
品牌:
onsemi
封装:
SOT-23-3 (TO-236)
描述:
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOT23-3
库存 : 10000
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Capacitance @ Vr, F 5pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236)
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 25 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr onsemi
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 120mA
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C