首页 / 二极管阵列 / SBLB25L25CTHE3/81
minImg
SBLB25L25CTHE3/81
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
型号:
SBLB25L25CTHE3/81
封装:
TO-263AB
描述:
DIODE SCHOTTKY DUAL TO-263AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 900 µA @ 25 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 490 mV @ 12.5 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 25 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 12.5A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C