SBR10U200CTB-G
Diodes Incorporated
型号:
SBR10U200CTB-G
封装:
TO-263AB (D²PAK)
描述:
DIODE ARRAY SBR 200V 5A D2PAK
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 30 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB (D²PAK)
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 200 V
Series SBR®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Super Barrier
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 5 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C