SBR20A60CT
Diodes Incorporated
型号:
SBR20A60CT
封装:
TO-220-3
描述:
DIODE ARRAY SBR 60V 10A TO220AB
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 60 V
Series SBR®
Package / Case TO-220-3
Technology Super Barrier
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 650 mV @ 10 A
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Mfr Diodes Incorporated
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C