Taiwan Semiconductor Corporation
型号:
SBS25
封装:
ABS
批次:
-
描述:
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 2A ABS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.2635
$1.2635
10
$1.0355
$10.355
100
$0.80522
$80.522
500
$0.68248
$341.24
1000
$0.55595
$555.95
2000
$0.523364
$1046.728
请发送询价,我们将立即回复。

| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Voltage - Peak Reverse (Max) | 50 V |
| Diode Type | Single Phase |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | ABS |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 50 V |
| Series | - |
| Package / Case | 4-SMD, Gull Wing |
| Technology | Standard |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 500 mV @ 2 A |
| Mfr | Taiwan Semiconductor Corporation |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 2 A |
| Base Product Number | SBS25 |