SC1608F-221
Signal Transformer
型号:
SC1608F-221
描述:
FIXED IND 220UH 270MA 3.6OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 220mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 270 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6Ohm Max
Series SC1608F
Inductance 220 µH