SC511MF-270
Signal Transformer
型号:
SC511MF-270
描述:
FIXED IND 27UH 700MA 560MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 320mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 560mOhm Max
Series SC511MF
Inductance 27 µH