SC62CB-820
Signal Transformer
型号:
SC62CB-820
描述:
FIXED IND 82UH 610MA 670MOHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 360mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 610 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" L x 0.244" W (6.30mm x 6.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 670mOhm Max
Series SC62CB
Inductance 82 µH