SCB15S15B-1A
NKK Switches
型号:
SCB15S15B-1A
品牌:
NKK Switches
描述:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 15A 125V
库存 : 7
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Round, Button
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Panel Cutout Dimensions Circular - 12.50mm Dia
Circuit SPDT
Mechanical Life 1,000,000 Cycles
Mounting Type Panel Mount, Rear
Product Status Obsolete
Illumination Voltage (Nominal) -
Series SCB
Type Standard
Switch Function On-Mom
Electrical Life 50,000 Cycles
Voltage Rating - AC 125 V