SCB73C-101
Signal Transformer
型号:
SCB73C-101
描述:
FIXED IND 100UH 800MA 790MOHM SM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 410mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 800 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.291" L x 0.291" W (7.40mm x 7.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 790mOhm Max
Series SCB73C
Inductance 100 µH