SCMD4D08-270
Signal Transformer
型号:
SCMD4D08-270
描述:
FIXED IND 27UH 360MA 1.72OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 360mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.252" L x 0.197" W (6.40mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.72Ohm Max
Series SCMD4D08
Inductance 27 µH