SD20-1R5-R
Eaton - Electronics Division
型号:
SD20-1R5-R
描述:
FIXED IND 1.5UH 2.88A 31.2 MOHM
用户指南
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 2.15A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.88 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 31.2mOhm
Series SD
Inductance 1.5 µH