首页 / 单二极管 / SD2010S040S2R0
minImg
SD2010S040S2R0
KYOCERA AVX
型号:
SD2010S040S2R0
品牌:
KYOCERA AVX
封装:
2010/DO-214AC
描述:
DIODE SCHOTTKY 40V 2A 2010
库存 : 4629
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
用户指南
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 2010/DO-214AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 40 V
Series -
Package / Case 2-SMD, No Lead
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 500 mV @ 2 A
Mfr KYOCERA AVX
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) 2A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C